وبلاگ

آخرین اخبار
پنت هاوس

پنت هاوس چرا و چگونه؟

پنت هاوس چیست؟

پنت هاوس طبقه یا واحدی است که به دلیل امکانات یا ویژگیهای خاص در بالاترین طبقه هتل یا ساختمان یا برج یا آپارتمان واقع می شود و نسبت به سایر طبقات ازامکانات رفاهی و طراحی مجلل و مدرنی برخوردار است پنت هاوس را گاها بصورت یک طبقه دوبلکس طراحی میکنند.

آیا می‌دانید که؛ در حال حاظر بهترین پنت هاوس از دیدگاه کاربران فضای مجازی پنت هاوس آکروپلیس در یونان، آتن است. چیدمان فضاها در این پنت هاوس بسیار جالب است و تمامی چهار اتاق موجود دارای تراس آفتاب می باشند.

 از لحاظ معماری پنت هاوس سازه ای در پشت بام ساختمان است که با فاصله از دیواره های بیرونی ساختمان طراحی می شود به عبارتی کل فضای پشت بام ساخته نمی شود بلکه قسمتی به عنوان خانه و قسمتی به عنوان فضای سبز بر پشت بام خانه برای پاسخگویی به افرادی که عاشق فضای بیرونی خصوصی هستند ساخته می شود. فضایی که بین لبه بام و سازه نسبت به تراس های معمولی وجوددارد نسبتا زیاد و ایده ال برای مانور طراحی های منحصر به فرد و جذاب و دیدنی است . اما در بعضی از مواقع برای ساخت پنت هاوس در کل فضای پشت بام سازه ساخته می شود.

پنت هاوس

تاریخچه پنت هاوس

تاریخچه پنت هاوس به سالها قبل زمانی که در اروپا مردم بی بضاعت به دلیل فقر مالی در اتاق های شیروانی به دور از امکانات بهداشتی و رفاهی و نبود تاسیسات مکانیکی زندگی به سر می بردند ولی ازطرفی این نوع زندگی ها به دلیل مرتفع بودن دید و منظره دلنشینی برای این افراد فراهم می نمود بعد گذشت سالها و نیاز افراد ساکن آپارتمان به فضای باز توجه سرمایه داران به این اتاق های زیر شیروانی جلب شد. کم بضاعت ترین افراد آن دوران متعلق به هنرمندان و نقاشان بود و این هنرمندان در آن زمان گوشه و کنار اتاقهایشان را با هنرها و نقاشی های جالب مزین کرده بودند طوری که این نو آوری توجه ثروتمندان را به خود جلب کرده و آرام آرام پنت هاوس که در ترجمه به معنای خانه نقاش است جای خود راازساکنین بی بضاعت به ساکنین مرفه و ثروتمند ارتقا داد.

پنت هاوس

با گذشت زمان و علاقمند شدن طبقه اشرافی به زندگی و وقت گذراندن در این خانه‌های مرتفع، پنت هاوس‌ها تبدیل به لوکس‌ترین قسمت ساختمان شدند و نقاش‌ها جای خود را به ثروتمندان و اشراف دادند البته که درعصر حاضر پنت‌هاوس می‌تواند در زیرین‌ترین طبقه ساختمان و بالای پارکینگ واقع شده باشد.این را هم بگوییم که پنت هاوس‌ها عموما به واسطه  امکانات و ظاهر لوکس و مجلل، از دیگر واحد‌های ساختمان متمایز شده‌اند

پنت هاوس

ایده پنت هاوس اولین بار در دهه ۱۹۲۰ میلادی بنا نهاده شد اولین پنت هاوس متعلق به کوندی ناست ناشر معروف آمریکایی است که یک طبقه دوبلکس بنا کرد این ساختمان در سال ۱۹۲۳ دارای سه واحد در هر طبقه و یک اتاق اضافی مخصوص خدمتکاران در پشت بام بوداما پس از یک سال همین طبقه تبدیل به یک خانه مجلل و رویایی شدطوری که دارای پله مجزا و سالن بازی مخصوصی بود و تمامی جلسات مهم کاری و خانوادگی به صورت خصوصی در این طبقه برگزار می شد بعدها کوندی ناست از یک معمار و طراح معروف فرانسوی برای طراحی پنت هاوس کمک گرفت و این خانه به اولین پنت هاوس در کل جهان معروف شد.

در حال حاضر پنت هاوس در ایران نیز جای خود را باز کرده و از جمله مجلل ترین و زیباترین اماکن زندگی برای ثروتمندان و سرمایه داران محسوب می شود.

آیا می‌دانید که؛ پنت‌هاوسی با ۱۳۰۰ متر مربع مساحت و ۲۰۰۰ متر مربع تراس با کلیه امکانات رفاهی و تفریحی (استخر، سالن ورزش، ۶ لاین آسانسور، ارتفاع سقف ۶۰/۴، آلاچیق، سینما، سالن بیلیارد و غیره ) در فرمانیه به قیمت متری ۱۲۵ میلیون تومان از سوی مالک قیمت‌گذاری شده است!!

در مواردی هم افراد برای اینکه ازفضای باز وهوای آزاد بی نصیب نمانند بنایی نه چندان بزرگ ولی لوکس و مجلل برای خود بنا میکنند تا هم قیمت سازه خود را افزایش دهند و هم از امتیاز پنت هاوس بهره مند شوند.

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.