لندینگ پیج ترکیه

چرا اقامت در ترکیه برای ایرانیان محبوب شده است؟

ترکیه با جذب ۳۰ میلیون گردشگر از کل دنیا ششمین مقصد توریستی جهان می باشد موقعیت جغرافیایی این کشور به دلیل بودن بخشی در اروپا و بخشی در آسیا، آب و هوای متنوع و برنامه ریزی گسترده و امکانات متنوع برای جذب توریست ، این کشور را به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده است. همسایگی و شباهت های فرهنگی و آب و هوایی ترکیه با ایران، باعث شده است که تعداد زیادی از ایرانیان این کشور را به عنوان مقصد گردشگری، کاری و یا برای زندگی انتخاب کنند.

اطلاعات بیشتر

اخذ ویزای ترکیه

بسته به اینکه چرا می‌خواهید به ترکیه سفر کنید و چه مدت زمان می‌خواهید در آن کشور اقامت داشته باشید، ممکن است به ویزا و مجوزهای مختلفی نیاز داشته باشید. این مقاله مروری کلی بر نیازهای مهاجرت به ترکیه است و شرایط اقامت ترکیه را به اطلاع شما خواهد رساند.روشهای اقامت در ترکیه دو نوع می باشد یکی اقامت کوتاه مدت دیگری اقامت بلند مدت یا دایمی. اقامت کوتاه و اقامت بلند مدت هر کدام برای خود قوانین و ضوابطی دارنداز جمله اینکه یکی از روشهای اقامت موقت تحصیل و یکی از روشهای اخذ اقامت دائمی یا شهروندی خرید ملک استبطوری که شرط شهروندی ترکیه خرید ملک بالای۲۵۰ هزار دلار است.برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

مدارک معتبر بین‌المللی دانشگاه های ترکیه

مدارک تحصیلی دانشجویان بین المللی که در دانشگاه‌های ترکیه تحصیل می‌کنند، در بسیاری از کشورهای اروپایی، آمریکا و جهان معتبر است. از آنجایی که ارزش مدرک تحصیلی هر دانشگاه متفاوت است، دانشجویان می‌بایست آیین‌نامه ارزش مدرک تحصیلی را پیش از ورود خود مطالعه کنند تا از تحصیل بهتری بهره‌مند شوند.

 

 

تحصیل در ترکیه هزینه زیادی لازم دارد یا تحصیل در ایران

، وجود رشته‌های متنوع تحصیلی، عدم وجود شرط سنی و گپ تحصیلی و حضور چشمگیر دانشجویان بین‌الملل در ترکیه، این کشور را به مقصد بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل تبدیل کرده است. از طرفی مدارک دانشگاه‌های ترکیه در تمام کشورهای جهان معتبر است و قابل ارائه برای مقاطع بالاتر در دیگر دانشگاه‌هاست.هزینه تحصیل و زندگی از دیگر مواردی است که بر روی تصمیم دانشجویان به منظور تحصیل در خارج از کشور تاثیر می‌گذارد. در مقایسه با دیگر مقاصد دانشجویان بین‌الملل، ترکیه از شهریه سالیانه ارزان‌تری برخوردار است و هزینه‌های زندگی در این کشور به مراتب کمتر است، هزینه زندگی در ترکیه ۵۳% ارزان‌تر از آمریکا و ۲۵% ارزان تر از ایران است و میزان اجاره بها برای مسکن نیز  ۵۸.۴۳%  کمتر از تهران می باشد.

استانداردهای آموزشی بالا در ترکیه

دانشگاه‌های ترکیه دارای اعتبار جهانی هستند که سطح آموزش‌های ارائه شده بالاتر از استاندارد  است و دارای آموزش با کیفیت، اساتید موفق و سیستم آموزشی یک پارچه جهانی است. با توجه به این مزایا، دانشجویان به راحتی می‌توانند از پله‌های ترقی بالا رفته و برای زندگی و حرفه خود آماده شوند.

اتصال قاره‌ها از زیر زمین توسط ترکیه

 

قطار کابلی زیرزمینی در ترکیه، دومین راه آهن زیر زمینی قدیمی دنیا که آسیا را به اروپا وصل می‌کند.

ازمیر دومین کلانشهر اقتصادی جهان

کلانشهر ازمیر توانسته در میان ۳۰۰ کلان شهر جهان، جایگاه دوم را از نظر رشد اقتصادی به خود اختصاص دهد  ازمیر به عنوان دومین کلانشهر دارای رشد سریع در جهان مطابق گفته انیستیتو بروکینگز و سومین شهر پیشرفته در رده بندی های اجتماعی-اقتصادی ترکیه، با گرد هم آوردن امکانات تولیدی چند منظوره، استانداردها و کیفیت بالای زندگی به همراه منابع طبیعی غنی خود، هم در زمینه اقتصادی و هم اجتماعی مورد توجه سرمایه گذاران کشور است.

استانبول بزرگترین شهر اروپایی و وزنه سنگین گردشگری  درترکیه

بین سالهای ۲۰۰۰تا ۲۰۰۵صنعت گردشگری ترکیه از لحاظ درآمد زایی دربین ۱۰کشور برتردر حوزه گردشگری قرار گرفت . در سال ۲۰۱۱رتبه ششم را به خود اختصاص دادوبه مرور چهارمین مقصد گردشگری در قاره اروپا را کسب نمود . در حال حاظر بیشترین توریست ترکیه از روسیه و مردم آلمان و ایران به ترتیب، جایگاه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند.