پاسپورت قبرس

درباره قبرس

قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه بعد از سیسیل و ساردنی است. این جزیره در آب و هوای مدیترانه ای و در نواحی شرقی  آّب و هوای اژه ای نزدیک به کشور های لبنان،سوریه وترکیه قرار گرفته است. به این کشور در زبان انگلیسی Cyprus   گفته می شود. قبرس از دوران باستان به دلیل فلز مس مشهور بوده copper مس از نام انگلیسی Cyprus اقتباس گرفته شده است کشور مدیترانه ای قبرس در هزاره چهارم پیش از میلاد مسیح به ساخت محصولات مسی روی آورد درازای جزیره قبرس ۲۴۰ کیلومتر و پهنای آن ۱۰۰ کیلومتر است. کرانه های ترکیه در ۷۵ کیلومتری قبرس واقع شده است.

جاذبه های قبرس

کشور قبرس از نظر دیپلماتیک کشور ی بسیار مهم و از لحاظ موقعیت استراتژی ارتباطی قوی با اقوام وکشورهای همسایه بخصوص ترکیه دارد. پایتخت این کشور نیکوزیا است.

جاذبه های قبرس

قبرس به دلیل جذابیت توریستی بالا و آب و هوای متعادل رتبه ۷ را در زمینه جذب توریسم دارد. رتبه کشور قبرس شمالی به دلیل رشته های تحصیلی حسابداری و وکالت که جزء رشته‌های پرسود و رتبه دار این کشور است قبرس شمالی را تبدیل به یک کشور توریسم پسند با یک فضای درآمد عالی کرده است بطوری که صنعت توریسم در قبرس بطور دوره‌ای محاسبه و اعلام می گردد.

جاذبه های قبرس

وضعیت اشتغال در قبرس بسیار خوب است طوری که نرخ بیکاری حدود ۳ درصد است در مقایسه با کانادا که از بهترین و جذابترین کشورهای توریسم پسند است این نرخ حدود ۸ درصد و در انگلستان در حدود ۹ درصد است. این فضای مدیریت شده کشور را بجایی رسانده که قبرس در لیست ثروتمند ترین کشورهای منطقه ثبت شده است.

جاذبه های قبرس

واحد پولی کشور قبرس شمالی

ذکر این مورد در مورد قبرس ضروری است که واحد پولی کشور قبرس شمالی برای خرید های مختلف فرق می کند به عنوان مثال برای دانشگاه هاو هتل ها و خوابگاه ها به دلار نیاز دارید و باید هزینه‌های شهریه و امثال آن را با دلار بپردازید برای خریدهای روزمره از فروشگاه‌ها به لیر ترکیه نیاز پیدا می‌کنید و حتی اگر با دلار وجهی بپردازید مابقی را به لیر دریافت می کنید پس داشتن لیر ضروری است. برای خریدهای بزرگتر مانند منزل و خودرو پوند انگلیس لازم است.

جاذبه های قبرس

 البته داشتن یورو ضرورتی ندارد و آن چنان بودن یا نبودنش فرقی نمی کند.

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.