آلسانجاک ازمیر

جاذبه های ازمیر

شهر تاریخی آلسانجاک ازمیر

معمولا هر مسافری اولین بار که به جایی سفر میکند به دنبال این است که دیدنی ترین مکان این شهر کجاست اگر در ازمیر چنین سوالی مطرح کنید بی شک شهر تاریخی آلسانجاک را به شما معرفی خواهند نمود. شهر آلسانجاک شهرت جهانی دارد و از محدوده خلیج ازمیر تا ساحل‌های قسمت جنوبی ازمیر گسترده شده است. معماری خانه های ساحلی آلسانجاک بسیار جذاب و ارزشمند و برای پیاده روی و تفریح همراه با خانواده بسیار دلچسب و لذت بخش اند.

آلسانجاک ازمیر

کادیفه کاله

قلعه کادیفه کاله با  ارتفاعی حدود ۱۸۶ متر در سالهای چهارم قبل از میلاد توسط یکی از فرماندهان اسکندر مقدونی با نام (لیسماکوس) بنا شده است بارها مورد هجوم سلسله حکومتهای مختلف قرار گرفته و در برهه‌های مختلفی از تاریخ دستخوش تغییرات متنوعی بوده است.

قلعه کادیفه ازمیر

روستای شیرنجه

از جمله مکان‌های دیدنی ازمیر که نمی‌شود به راحتی از آن گذشت شیرنجه است این روستا بناهای تاریخی و قدیمی و کوچه‌های سنتی و دلچسبی دارد که زمانی که در آن قدم می‌زنید گویی زمان به عقب برگشته و شما در زمان سفر کرده‌اید و حقیقتاً از بوی نان حال و هوای چندین دهه پیش را استشمام کرده و در گذشته مردم آن سالها سهیم شده اید.

Shirinje Ezmir

ازمیر آگورا

این بازار قدمتی دو هزار ساله دارد در زمانهای قدیم ازمیر آگورا از جاده ابریشم می گذشت کانال آبی که آن سالها از وسط این بازار می گذشت همچنان در وسط این بازار جاری است.

بازار آگورا ازمیر

کاخ چاکی راگا

از جمله جاهای دیدنی ازمیر کاخ چاکی راگاست که قدمت آن به ۳ قرن پیش باز می گردد. طرح، رنگ و معماری جالب این کاخ بسیار مورد توجه است نمای زیبا و باشکوه و راه پله‌های چوبی در آن بسیار مورد توجه است. باغ زیبا و باصفایی دارد که در سال ۱۷۶۱ بنا شده  است.

گاخ چاکی راگا ازمیر

برج ساعت ازمیر

این برج ساعت قدمت دار، به عنوان نماد این شهر شناخته شده و از بهترین جاهای دیدنی ازمیر بوده. این برج ساعت تاریخی در میدان کوناک بوده و تقریبا سال ۱۹۰۰ بوسیله معماری فرانوسی ساخته شد و هدیه امپراطوری آلمان به عثمانی‌ها بوده است. برج ساعت حدود ۲۵ متر ارتفاع دارد.

بهترین زمان برای بازدید از برج ساعت ازمیر شب هنگام بوده که فواره‌ها نیز فعال میشوند.

برج ساعت ازمیر

تله فریک ازمیر

تله کابین بسیار زیبای ازمیر که به ارتفاع  ۴۲۳ متری از سطح زمین واقع شده است از بالای این تله کابین میتوانید عکس های زیبایی ازسواحل دریای اژه بگیرید.

تله فریک ازمیر

آسانسور مرتفع ازمیر

از دیگر جاهای دیدنی ازمیر آسانسور ازمیر است این وسیله به دلیل شیب سربالایی ازمیر برای حمل و نقل مردم به قسمتهای دیگر شهر ساخته شده و یکی دیگر از جاذبه های شگفت انگیز این شهر است. رستوران ساخته شده در آسانسور ازمیر جزء بهترین رستوران‎های با کیفیت این شهر به حساب می آید.

Ezmir Asansour

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.