وبلاگ

آخرین اخبار
Turkey Country

جاذبه‌های دیدنی استانبول

جاذبه های دیدنی استانبول

استانبول از جمله دیدنی ترین و جذاب ترین شهر های ترکیه میباشد که سالانه پذیرای توریستهای بین‌المللی از سراسر دنیاست در این مقاله چند نمونه از اماکن توریست پسند شهر استانبول را لیست کرده‌ایم با ما همراه باشید تا شما را با همه آن‌ها آشنا کنیم:

۱- مسجد ایاصوفیا

این مسجد دربخش اروپایی استانبول واقع شده و به مدت هزار سال کلیسای امپراتوری روم شرقی بوده است.

۲- مسجد سلطان احمد آبی رنگ و با شکوه

این مسجد قدمت ۴۰۰ ساله دارد نزدیک مسجد ایا صوفیا بوده و به دلیل کاشی های آبی رنگ به مسجد آبی نیز معروف است.

۳- آب انبار تاریخی باسیلکا

آب انبارنزدیک این دو مسجد است در زمان امپراطوری بیزانس ساخته شده ۳۰۰ سرستون طرح دار دارد که شکوه آن باعث شده به آن قصر وارونه بگویند و از جمله زیباترین مکانهای دیدنی استانبول می باشد.

۴- قصر توپکاپی

این قصر از آنجایی که در بخش اروپایی استانبول واقع شده و نزدیک آب انبار باسیلیکا می باشد می توانید دو روز اول سفرتان را به دیدن این اماکن اختصاص دهید.

 ۵- کاخ دلماباغچه‌سی

این کاخ درزمان عثمانی‌ها بنا شده ودر قسمت آسیایی استانبول است و از لحاظ جذابیت کم از بخش اروپایی ندارد و محل اقامت پادشاهان ترک بوده است.

کاخ دلما باغچه سی

۶- روملی حصار

روملی‌حصار از قلعه های معروف استانبول است. می توانید بعد دلماباغچه‌سی به دیدن این قلعه بروید.

۷- برج گالاتا

از مکانهای بسیار دیدنی استانبول است گالاتابا است که با عمری ۷۰۰ ساله دارای ارتفاع ۶۷ متری می‌باشد؛ این مکان در دوران امپراتوری روم شرقی ساخته شده و تا مدتی بلند ترین بنای منطقه بوده است.

۸- مسجد سلیمانیه

یکی از نمادهای زیبای استانبول است که در سالهای ۱۵۵۰ تا ۱۵۵۷ بنا شده است. یکی از دیدنی‌ترین بناهای استانبول بوده و به دستور سلطان سلیمان اول بنا شده است.

۹- کلیسای چورا

از آثار ارزشمند روزگار بیزانس و نزدیک مسجد سلطان احمد واقع شده دارای ۶ گنبد و نقاشی‌ها و طرح‌های جالب است این کلیسا بعد از ورود اسلام به مسجد تبدیل شده است.

۱۰- بازار بزرگ و رنگارنگ و مملو از عطر های جان بخش

این بازار در سال ۱۴۴۵ به دستور سلطان محمد فاتح بنا شده و روز به روز بر وسعت آن افزوده شده جزء جاهایی است که نمی توان به سادگی از آن چشم پوشی کرد تمام راهروهای آن سر پوشیده و پر از جاذبه‌های دیدنی برای مسافران و مردم محلی این شهر است.

۱۱- جزایر پرنس

جزایر پرنس نزدیک به یک ساعت از استانبول فاصله دارد. شامل ۹ جزیره کوچک وبزرگ بوده که با ساختمان‌ها و ویلاهایی که به سبک اروپایی ساخته شده مزین شده‌اند دراین جزایر حمل و نقل با وسایل نقلیه غیر ممکن بوده و قدم زدن و لذت بردن از مناظر زیبا را به شما پیشنهاد می کنیم.

جزایر پرنس

 ۱۲- مسجد رستم پاشا

این مسجد به دستور رستم پاشا توسط معمار سینان بنا شده است. این مسجد به دلیل نقش و نگارهای گل‌های میخک، لاله، رز، زنبق، مینا و… معروف است زیربنایش دارای مخازن و چندین مغازه است که اینها همگی به نوعی در زیبایی این مسجد دخیل هستند.

۱۳- برج دختر

از زیباترین جزایر تاریخی  واقع در تنگه بسفر که در زمان روم باستان ساخته شده که به عنوان نماد ترکیه نیز معروف است.

قدمت این برج هزار سال پیش و دوران حکومت بیزانس ها و ارتفاع آن ۲۳ متر است این برج قصه‌ها و افسانه‌های زیادی را به خود اختصاص داده و از جمله پر طرفدارترین جاهای دیدنی استانبول می باشد. برای دیدن این برج خود را برای قایق سواری برای رسیدن به این برج آماده کنید.

۱۴- تنگه بسفر (پیوند اورسیا)

این تنگه پلی است بین دریای سیاه به دریای مرمره و استانبول در دو سوی این تنگه قرار دارد. این منطقه طبیعتی زیبا دارد و یکی از شگفتی‌های کشوری است که میان دو قاره قرار گرفته است. علاوه بر زیبایی‌های طبیعی این ناحیه می‌توانید چند کاخ با اهمیت را تماشا کنید و از رستوران‌های با کیفیت اطراف تنگه لذت ببرید.

۱۵- میدان تکسیم

میدان تکسیم در خیابان استقلال استانبول واقع شده از میدانهای پرهیاهو و دوست داشتنی و پر از کافه و رستوران و فروشگاههای بزرگ و کوچک بوده خیابانی بسیار زیبا برای قدم زدن پر انرژی و خرید و ساختن خاطره‌های لذت بخش می باشد.

میدان تقسیم

۱۶- موزه پرا

این موزه علاوه برنقاشی‌های تاریخی محل نشست نمایشگاه‌ها و دوره‌های آموزشی و کارگاهی و… نیز می باشد. که به ارتقاء فرهنگ و هنر کشور هم کمک شایانی میکند. در سال ۲۰۰۵ افتتاح شده و یکی از غنی‌ترین و پر‌طرفدارترین اماکن پر بازدید استانبول می باشد. آثار آن به ۳ قرن پیش باز میگردد. نکته مهم جذابیت آن به دلیل واقع بودن موزه درمحل هتل بریستول بوده واز معماران آلمانی برای تجهیز آن کمک گرفته شده است.

تپه پیر لوتی، حمام خرم سلطان، موزه مولوی، محله گالاتا، موزه باستان شناسی استانبول و ده‌ها مکان دیدنی دیگر که معرفی انها را به مقاله های آتی موکول می کنیم.

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.