تحصیل در قبرس

تحصیل درقبرس

قبرس در جنوب ترکیه و سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است . کشور قبرس از لحاظ جغرافیایی در آسیاواقع شده اما قسمتی از کشور قبرس از لحاظ سیاسی عضو اتحادیه اروپا می باشد . هزینه تحصیل در قبرس نسبت به کیفیت تحصیلی ارائه شده مقرون به صرفه بوده و شهریه دانشگاه‌ های قبرس در مقایسه با سایر نقاط اروپا بسیار مناسب است . کشور قبرس امکانات تحصیلی مناسبی را جهت دانشجویان فراهم می آورد . هر سال بیشتر از ۱۰ هزار دانشجو برای تحصیل به قبرس مهاجرت می کنند . پذیرش از دانشگاه های قبرس مطابق سوابق تحصیلی فرد متقاضی است و هیچ نوع آزمون ورودی برای دانشگاه های قبرس وجود ندارد ، تنها آزمون در قبرس آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی برای ورد به دانشگاه های کشور قبرس است . بیشتر متقاضیان برای تحصیل کشور قبرس را انتخاب می کنند زیرا دانشگاه های قبرس رنکینگ خوبی دارند و امکانات خوبی برای دانشجویانی که قصد تحصیل در قبرس را دارند فراهم می نمایند .علاوه بر هزینه مناسبتحصیل در قبرس  رشته های متنوع و مختلف در دانشگاه های قبرس ارائه می شود .

تدریس در مدارس دولتی این کشور به زبان یونانی انجام می شود و برای افراد بین ۵ تا ۱۸ سال رایگان است ؛ کسانی که در مدارس دولتی تحصیل می کنند و نمیتوانند یونانی صحبت کنند آموزش های ویژه ای را در زبان سپری می کنند . بیشتر مدارس خصوصی زبان انگلیسی و فرانسوی را نیز تدریس می­ نمایند .

دوره کارشناسی در کشور قبرس ۴ -۳ سال زمان می برد و زبان قبرس شمالی انگلیسی و قبرس جنوبی انگلیسی و یونانی می باشد . دوره کارشناسی ارشد در کشور قبرس ۲ سال زمان می برد که با داشتن پایان نامه و به زبان انگلیسی انجام می شود . افراد متقاضی با مدرک زبان با نمره ۵ و ۶ میتوانند وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند . دوره دکترا در قبرس نیز بین ۴ تا ۵ سال با داشتن پایان نامه به طول می انجامد . متقاضیان باید مدرک معتبر کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه کنند

کشور قبرس شامل سه دانشگاه دولتی و پنج دانشگاه خصوصی است که هر کدام از آنها در رشته های مختلفی دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری می پذیرند. فرد متقاضی برای تحصیل در قبرس در مقطع کارشناسی باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر باشد. سپس باید دانشگاهی که رشته دلخواهش را دارد ، پیدا کند و درخواست پذیرش خود را به دانشگاه قبرس ارسال کند . هیچ مدرک زبانی برای پذیرش جهت تحصیل در قبرس لازم نیست اما در صورت نیاز یک دوره های زبان برای آموزش زبان در قبرس برگزار می شود که می تواند در آن شرکت نماید .

تحصیل در کشور قبرس اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم (EMU)و(CIU)

  • دانشگاه بین المللی (EMU)

دانشگاه بین المللی (EMU) دانشگاه مدیترانه شرقی ،یکی از معتبرترین دانشگاه های خاورمیانه و مهمترین دانشگاه قبرس شمالی می باشد که در محدوده سه کیلومتری مرکز شهر فاماگوستا (گازیما گوسا) قرار گرفته است و می توان به صورت پیاده به مرکز شهر و سواحل زیبای مدیترانه حمل و نقل کرد. این دانشگاه با امکاناتی بی نظیر از نظر آموزش در مکانی جذاب به وسعت ۲۲۰۰ هکتار بنا گردیده است.

از الزامات پذیرش، داشتن معدل بالا در اخرین مقطع تحصیلی و مدرک زبان آیلتس یا تافل در این دانشگاه می باشد.
دانشجویان فاقد مدرک زبان، پس از شرکت در آزمون تعیین سطح، در صورت عدم کسب نمره لازم، در دوره زبان دانشگاه شرکت خواهند کرد. این دوره بسته به نمره کسب شده، ۱ یا ۲ ترم می باشد لازم به ذکر است، متقاضیان دوره کارشناسی تا زمانی که نتوانند در امتحان دوره نمره قبولی را کسب نماید، مجاز به شروع دوره نخواهد بود ولی متقاضیان دوره کارشناسی ارشد و دکترا میتوانند همزمان با گذراندن دوره زبان، واحد های رشته مورد نظر خود را اخذ نمایند.
کسانی که متقاضی تحصیل در دوره کارشناسی هستند بر حسب معدل دیپلم خود می توانند از بورسیه های ۲۵ تا ۵۰ درصدی شهریه هر دوره بهره مند گردند.
در دوره ی کارشناسی ارشد کل شهریه برای هر یک از رشته های تحصیلی ۹۰۰۰ دلار می باشد. شهریه دوره کارشناسی ارشد به صورت ثابت یا ترمیک نیست و دانشجویان در هر ترم متناسب با تعداد درسی که ثبت نام می کنند، شهریه پرداخت خواهند نمود.
طول دوره کارشناسی ارشد ۲ تا ۳ سال می باشد. در حال حاضر نیز شهریه هر یک از درس های مقطع کارشناسی ارشد ۱۰۰۰ دلار می باشد. لازم به ذکر است که دانشجویان رشته MBA با توجه به اینکه با ید ۱۴ درس در این دوره بگذرانند، شهریه بیشتری نسبت به سایر رشته ها می پردازند.
در مقطع دکتری نیز کل شهریه حدود ۹۰۰۰ دلار می باشد، این دوره نیز مانند کارشناسی ارشد به صورت ثابت یا ترمیک نیست و دانشجویان در هر ترم با توجه به تعداد درس اخذ شده شهریه پرداخت می کنند. مدت زمان دوره دکترا بین ۳ تا ۴ سال می باشد و حضور دانشجو در کلاس نیز اجباری است، البته دانشجویان می توانند بعد از پایان دروس خود، با موافقت استاد راهنما و ارتباط با وی تز خود را در ایران یا در اروپا بگذرانند.

  • دانشگاه (CIU)

نام : دانشگاه سی ای یو یا سایپرس اینتر نشنال یونیورسیتی

مورد تایید وزارت علوم ایران و انگلستان (یوکی نریک)

محل : نیکوزیای شمالی (لفکوشا)

امکان بورسیه ۲۵ تا ۱۰۰ درصد در رشته های کارشناسی

امکان ترنسفر پس از ۲ سال یا ۳ سال به دانشگاههای طرف قرارداد با دانشگاه سی ای یو در انگلستان .دانشگاه ساندرلند و دانشگاه ولورهمپتون wolverhampton

دارای تاییدیه یوکی نریک و با اخذ دو مدرک معتبر همزمان از هر دو دانشگاه سی ای یو و دانشگاه انگلیس

دانشگاه پکیج هایی تهیه کرده که شامل هزینه تحصیل محل اقامت و خورد و خوراک میباشد این پکیج از سالانه ۴۵۰۰ یورو تا ۹۰۰۰ یورو در اختیار متقاضی قرار میگیرد
دانشگاه بین المللی قبرس در ده کیلومتری شهر نیکوزیا واقع شده است. در سه سال گذشته این دانشگاه دارای سریعترین رشد از نظر تعداد دانشجو و کیفیت آموزشی در میان دانشگاه های قبرس بوده است. مدیریت کلان این مجموعه با به کارگیری نیروهای متخصص در نظر دارد تا این دانشگاه را به بهترین دانشگاه قبرس شمالی تبدیل نماید.

تمامی مدارک رشته های کارشناسی این دانشگاه مورد تائید وزارت علوم میباشد این دانشگاه از نظر شهریه جزو ارزانترینها در قبرس میباشد و همچنین دارای دوره های مشترک بسیاری من جمله داروسازی با دانشگاه شهر رم ایتالیا نیز میباشدبرای ورود به دانشگاه نیاز به داشتن مدرک آیلتس یا تافل نمیباشد ولی باید بعد از ثبت نام در امتحان تعیین سطح زبان شرکت کرده و در صورت عدم قبولی دوره های زبان را بگذرانید.

این وب سایت متعلق به مشاور املاک بین المللی پل واقع در ایران ،ترکیه و قبرس، می باشد که شعبات آن در خود ترکیه وقبرس  دایر است. کلیه پذیرش هایی که از طریق این سامانه انجام می گیرد بصورت کاملا مطمعن و در کمترین زمان ممکن توسط کادر مجرب دانشگاه EMU, CIU صورت می پذیرد.اخذ پذیرش از طریق این سامانه بصورت رایگان انجام می شود و هیچگونه هزینه ای بابت مراحل پذیرش از دانشجو دریافت نمی گردد. همچنین متقاضیانی که از طریق این سامانه اقدام به پذیرش می کنند می توانند از بورسیه تحصیلی ۵۰ درصدی و یا حتی بیشتر بهره مند شوند. برای انجام کارهای پذیرش تنها کافیست با ما درتماس باشید تا در کم ترین زمان ممکن پذیرش شما انجام شود.این وب سایت در قبال افرادی که مدارک خود را در اختیار افرادی دیگر به غیر از این سامانه قرار می دهند هیچگونه مسئولیتی ندارد. کارشناسان ما بصورت ۲۴ ساعته آماده ارائه مشاوره به متقاضیان تحصیل در ترکیه می باشند.

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.