خرید ملک در ترکیه

املاک ترکیه

برای آگاهی از قوانین جدید خرید ملک در ترکیه اگر به زبان ترکی یا انگلیسی مسلط هستید سایت وزارت خارجه ترکیه را مطالعه فرمایید. براساس تبصره سی و پنج قانون املاک و اراضی ترکیه به شماره ۲۶۴۴ در ۱۸ می ۲۰۱۲ اتباع کشور های خارجی می توانند نسبت به خرید ملک و املاک در کشور ترکیه اقدام نمایند به غیر از کشور هایی که اتباع آنها از خرید و فروش منع شده اند. اگر تبعه خارجی در ترکیه زمینی خریداری نماید حتما بایستی طی دو سال اقدام به ساخت و ساز و شروع ساخت پروژه نماید.

آیا میدانید ...

خرید ملک در پایتخت ترکیه از خرید ملک در پایتخت ایران ارزان‌تر و دارای شرایط مناسب تری است!!!

خرید ملک در ترکیه به دلیل ارزان بودن آن نسبت به موارد مشابه در ایران باعث شده در برخی از شهر های ترکیه از جمله استانبول، ازمیر و آلانیا سرمایه‌گذاری‌های بزرگی در پروژه‌های ساختمانی و هتل‌ها و اماکن توریستی از سوی ایرانیان صورت بگیرد. این پروژه ها به سرعت پیش می روند و چهره شهر را به کلی متحول و جذاب و توریست پسند کرده اند. چرا که ایرانیان با صرف هزینه اندک صاحب آپارتمانهایی بسیار لوکس در یک کشور اروپایی شده و به تبع آن اقامت ترکیه را هم می توانند کسب نمایند.

آیا میدانید ...

بعد از خرید ملک میتوانید با پرداخت سالیانه تقریبا ۴۰۰ لیر تا ۵ سال از اقامت دائم و پاسپورت ترکیه برخوردار شوید.

 مطابق بند ماده ۳۱ این قانون به خارجیانی که در ترکیه املاک و مستغلات خریداری می نمایند دفترچه اقامت ترکیه داده می شود. این دفترچه تا زمانی که صاحب آن، ملک مربوطه را در تملک خود داشته باشد هر ساله تمدید می شود و پس از ۵ سال دارنده آن اگر شکایتی نداشته باشد می تواند اقامت دائم ترکیه و تابعیت ترکیه ( و به تبع آن پاسپورت دوم ) دریافت نماید.

شرط شهروندی ترکیه خرید ملک بالای ۲۵۰ هزار دلار است بعد خرید فرد می‌تواند برای خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ ساله‌اش حقوق شهروندی بگیرد در صورتی که فرزندان ۱۸ سال را رد کرده باشند باید خودشان اقدام به اخذ اقامت کنند. بعد از اخذ شهروندی اتباع خارجی از جهت یکسری کریدیت کارتها یا اخذ وام بانکی و یا ثبت شرکت، افتتاح حساب یا تحصیل فرزندان از امتیازات مشابه شهروندان ترکیه‌ای برخوردار خواهند بود.

آیا میدانید ...

با تقسیم سند خود برای فرزند بالای ۱۸ سال خود می‌توانید برای ایشان نیز اقامت و پاسپورت ترکیه دریافت نمائید.

محدودیت خرید ملک در ترکیه

۱-اتباع خارجی تنها می توانند ۳۰ هکتار از اراضی ترکیه را خریداری نمایند.

۲-خرید مناطق نظامی و امنیتی خاک ترکیه توسط اتباع خارجی ممنوع می باشد.

۳-اتباع خارجی حق خرید بیش ار ۱۰ درصد از اراضی هر ناحیه و یا هر شهری را ندارند.

۴-اتباع خارجی برای خرید ملک می توانند درخواست وام از موسسات مالی یا بانکهای کشور ترکیه را داشته باشند و در این زمینه محدودیتی برایشان نیست.

دلیل ابطال خرید ملک در ترکیه

۱-خرید ملک موجب نقض قوانین جمهوری ترکیه شود.

۲-خرید ملک توسط مراجع و ارگانهای قانونی مربوطه تایید نگردد.

۳-در صورت اتمام پروژه در زمان مشخص شده به وزارت خانه اطلاع رسانی نشده باشد.

۴-پروزه در زمان مقرر اتمام نپذیرد و پایان کار به وزارت خانه تسلیم نگردد.

آیا میدانید ...

وکلای شرکت پُل بعد از تایید ملک توسط شما و قبل از امضای سند همه موارد باطل بودن یا نبودن سند را چک کرده و درخواستی برای تمام بانک‌ها ارسال میکنند تا عدم وجود وام بانکی برای آنها تایید گردد.

تفاوت سند ملک ایرانی و سند ملک ترکیه

سندهای ایرانی شش دانگ هستند در حالی که سند های ترکیه در صدی ثبت می شوند.

در ترکیه در صورت پیش فروش ملک، به خریدار سند ارائه می شود.

در ترکیه قبل پایان کار به مالک کارت (عرتفاکع یعنی سهم از زمین) و بعد از پایان کار به مالک کارت (مولکی عتی یعنی درصد ملک با جزئیات بیان میشود) اعطا می گردد.

هردو سند برای شهروندی و اقامت کافی هستند و در این اسناد اسم و شماره پاسپورت روی سند درج می شود.

البته این نکته هم شایان ذکر است که بعد اقامت به مدت ۳ سال مالک خارجی حق فروش خانه را ندارد.

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.