پاسپورت و اقامت ترکیه

اقامت ترکیه

چرا اقامت در ترکیه برای ایرانیان محبوب شده چرا ترکیه؟

ترکیه با جذب ۳۰ میلیون گردشگر از کل دنیا ششمین مقصد توریستی جهان می‌باشد. موقعیت جغرافیایی این کشور به دلیل بودن بخشی در اروپا و بخشی در آسیا از محبوبترین مناطق جذب توریست می باشد.

دلیل محبوبیت ترکیه برای گردشگران ایرانی وعلاقه مندی به خرید از فروشگاه‌های معتبر این کشور اولا به دلیل نزدیکی و همسایگی با استان آذربایجانغربی و ثانیا به دلیل نزدیکی فرهنگ به ترک نشینان ایرانی و نزدیکی شرایط اقلیمی حاکم بر این دو کشور ثالثا از طرفی وجود دانشگاه‌های بین المللی در دهه اخیر باعث شده ایرانیان بیش از گذشته نسبت به اقامت در این کشور تمایل نشان دهند.

آیا میدانید ...

دریافت اقامت از طریق خرید ملک بسیار ارزان‌تر از سایر موارد در دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه می‌باشد!!!

روشهای اقامت در ترکیه دو نوع می باشد یکی اقامت کوتاه مدت دیگری اقامت بلند مدت یا دائمی

اقامت کوتاه مدت ترکیه معمولاً اقامتی یکساله است که به منظور فعالیتهای مختلفی چون کار، تحصیل و گردشگری صادر می شود.

با توجه به عدم نیاز ویزای ترکیه برای ایرانیان هر زمان می‌توان وارد خاک ترکیه شد؛ پس از ورود به ترکیه ظرف سه روز، کد مالیاتی، در خواست اقامت و افتتاح حساب بانکی انجام می‌شود که به مدت یک ماه می‌توانید مجوز اخذ اقامت ترکیه را دریافت نمائید. و تا یک ماه از دریافت اقامت ترکیه سپری نشود حق خروج از ترکیه را نخواهید داشت! در صورت دریافت اقامت یک‌ساله شما به مدت یک سال شهروند و دارای پاسپورت ترکیه خواهید بود که می‌توانید هر ساله آن را تمدید نمائید.

آیا میدانید ...

مشاورین شرکت پُل، همه روزه آماده پاسخگویی به شما عزیزان در رابطه با مناسب‌ترین روش تبدیل اقامت موقت به دائم می‌باشند. با ما تماس بگیرید…

اقامت دائم یا همان شهروندی

مطابق بند ماده ۳۱ این قانون به خارجیانی که در ترکیه املاک و مستغلات خریداری می نمایند دفترچه اقامت ترکیه داده می شود. این دفترچه تا زمانی که صاحب ملک، ملک مربوطه را در تملک خود داشته باشد هر ساله تمدید می شود و پس از ۵ سال دارنده آن اگر شکایتی نداشته باشد می تواند اقامت دائم ترکیه و تابعیت ترکیه ( و به تبع آن پاسپورت دوم) را دریافت نماید.

شرط شهروندی ترکیه خرید ملک بالای۲۵۰ هزار دلار است بعد از خرید فرد می تواند برای خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ ساله اش حقوق شهروندی بگیرد چنانکه فرزند یا فرزندانی ۱۸ سال را رد کرده باشد باید خودشان اقدام به اخذ اقامت کنند. بعد از اخذ شهروندی اتباع خارجی از جهت یکسری کریدیت کارت‌ها، اخذ وام بانکی، ثبت شرکت، افتتاح حساب و یا تحصیل فرزندان از امتیازات مشابه شهروندان ترکیه‌ای برخوردار خواهند بود.

آیا میدانید ...

اگر میخواهید با خرید کمتر از ۲۵۰ هزار دلار و با کف قیمت صاحب اقات ترکیه شوید و یا اگر تمایل دارید با خرید یک ملک فرزند بالای ۱۸ سال خود را نیز صاحب پاسپورت ترکیه کنید با مشاوران ما تماس بگیرید.

بیشترین شهری که تاکنون اتباع خارجی در آن اقدام به خرید ملک و اقامت نموده اند شهر قونیه است که نزدیک به ۶ میلیون و ۴۸۴ هزار و ۱۵۸ مترمربع ملک توسط خارجیان خریداری شده است. پس از قونیه شهرهای آنتالیا، موغلا، آیدین، استانبول، بورسا و ازمیر قرار دارند. در شهرهایی همانند آغری، حکاری و شیرناک نیز هیچ ملکی توسط خارجی ها خریداری نشده است.
بیشترین خریداران آلمانی تبار، آنتالیا را برگزیده‌اند و انگلیسی‌ها نیز شهر موغلا را برای خرید مسکن ترجیح داده‌اند. در آنتالیا ۲٫۳ میلیون مترمربع زمین توسط آلمانی‌ها خریداری شده است. اتباع کشورهای دانمارک و هلند نیز پس از آلمانی‌ها بیشترین ملک را در آنتالیا خریداری نموده‌اند.

مدارک لازم برای اخذ اقامت به قرار زیر است:

  • ارائه شاهد برای تامین هزینه
  • ثبت بیمه درمانی
  • ویزای توریستی
  • دو قطعه عکس
  • بلیط بازگشت
  • هزینه ویزا
  • فرم تقاضا
  • پاسپورت
  • دعوتنامه

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.