وبلاگ

آخرین اخبار
شهر ماگوسا کشور قبرس

از ماگوسا چه میدانید؟

ماگوسا سرزمین تاریخی وبهشت ساحلی قبرس شمالی

شهر ماگوسا کشور قبرس

دور تا دور شهر ماگوسا با دیوار محافظت شده است این شهر دو دروازه اصلی دارد که یکی از ورودی های اصلی آن ورودی دریایی است این دروازه در سال ۱۴۹۶ میلادی از طرف کاپیتان ونیزی-ماگوسایی به نام نیکلا پیرولی ساخته شده یک در از جنس چوب دارد که با آهن پوشیده شده است این درب آهنی که با زنجیرهایی که به آن وصل شده بالاو پایین می رود در دوره عثمانی ها ساخته شده است بالای درب ورودی سنگ مرمری وجود دارد که از سالامیس آورده شده است و روی سنگ مرمر نمای شیر بالدار ونیزی همراه با تاریخ بنا و آرم کاپیتان چاپ و طراحی شده است درکنار درب داخلی مجسمه شیرهایی که از مرمر تراشیده شده قرار گرفته است.

شهر ماگوسا کشور قبرس

آیا می‌دانید که؛ ماگوسا یا فاماگوستا دارای برجی به نام اتللو می‌باشد که در قرن ۱۲ مناظر عجیبی بر روی آن ساخته شده است که جزو دیدنی‌ترین نقاط جهان می‌باشد. البته این برج دو قرن بعد یعنی در قرن ۱۴ مورد هجوم عثمانی‌ها قرار گرفت و تسخیر شد.

دیوارهای بلند و قدیمی شهر ماگوسا که برای محافظت شهر از حمله دشمنان در قرن شانزدهم هجری در قبرس شمالی ساخته شده اند بعدها توسط ونیزی ها باز سازی شده اند با این بازسازی و اضافه شدن دیوارهای بیشتر به این شهر قدرت پرتاب آتش از بالای این دیوارها بیشتر شده و به طب آثار تاریخی و گنجینه های تاریخی و بناها و معماری های باستانی برجای مانده درشهر باستانی ماگوسا امروزه مکان مورد توجه اتباع خارجی و جذب توریسم به این شهر شده است. مسجد سینان پاشا، مسجد مصطفی پاشا، قلعه اتتلو و کاخ سنتی و… از اماکن دیدنی شهر ماگوسا محسوب می شوند.

شهر ماگوسا کشور قبرس

در شمال ماگوسا شهر باستانی سالاموس قرار گرفته سکه های طلایی که متعلق به سالهای ۴۱۱ و ۳۷۴ قبل از میلاد هست نشان گر اهمیت باستانی این شهر در روزگاران کهنه است. بیش از ده قرن بود که شهر رومی سالامیس در زیر خاک مدفون شده بود. و این باعث شد در قرن ۱۹ دولتها به این شهر توجه خاص داشته باشند.

قلعه اتللوی ماگوسا و یا فاماگوستا این قلعه در قرن ۱۴ از طرف لوزیان ها ساخته شده و به عنوان یکی از ورودی های مهم فاماگوستا استفاده می‌شده.

شهر ماگوسا کشور قبرس

شهر ماگوسا قبل از دهه‌ی ۷۰ میلادی یکی از معروف‌ترین شهرهای توریستی برای جهانگردان بوده است. جمعیت فعلی این شهر نزدیک به ۴۵،۰۰۰ نفر است.

در کل ازخصوصیات بارز قبرس و ماگوسا می‌توان به امنیت بالای این منطقه از کشور، آرامش، مردمان خون‌گرم، دانشگاه بین‌المللی و سواحل زیبای آن اشاره کرد.

شهر ماگوسا کشور قبرس

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.