وبلاگ

آخرین اخبار
استانبول پایتخت ترکیه

از استانبول تا استانبول

استانبول تنها شهری است که در دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است. استانبول قلب فرهنگی و تاریخی کشور ترکیه است با اینکه ۱/۳ درصد جمعیت ترکیه در آسیا هستند مرکز تجاری و اقتصادی آن در اروپا واقع شده است.

استانبول یا همان قسطنتنیه قدمتی ۲۵۰۰ ساله دارد که توسط پل “بسفر” به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم شده است از این رو این پل را پلی میان دو قاره معرفی کرده‌اند. استانبول پر جمعیت ترین شهر ترکیه است که جمعیتی بالغ بر ۱۵٫۰۳ میلیون نفر در آن مقیم می باشند.

آیا میدانید ...

علی رغم آن که این شهر پایتخت بسیاری از امپراطوری های قدیمی مانند روم، روم شرقی و عثمانی بوده، اکنون پایتخت ترکیه شهر دیگری به نام آنکاراست.

استانبول به دلیل جذبه‌های دلنشین و خدمات قابل توجه گردشگری‌اش، در قرن ۲۱ با استقبال گردشگران خارجی مواجه شد بگونه‌ای که در سال ۲۰۱۵ میلادی در مجموع ۱۲٫۵ میلیون گردشگر خارجی به استانبول روی آوردند. استانبول پایتخت فرهنگی ترکیه هم محسوب می شود و از جمله پربازدیدترین شهرهای جهان به حساب می آید.

زمانی که از استانبول صحبت می شود تصویری از یک شهر بزرگ با میراث فرهنگی غنی همراه با معماری حیرت انگیز ذهن هر بازدید کننده‌ای را به وجد می‌آورد .اگر به تاریخ دو هزار ساله غربی و شرقی علاقه مندید بازدید از این شهر را در اولین لیست سفر های رویایی خود قرار دهید.

آیا میدانید ...

احتمالا شما نیز گمان می کنید که لاله ها نخستین بار از کشور هلند آمده اند، اما این حدس اشتباه است چون که در سال ۱۵۵۴، نخستین پیازهای گل لاله توسط امپراطوری عثمانی به شهر وین فرستاده شد و بعدها به هلند رسید. آن ها به این گل علاقه مند شدند و آن را پرورش دادند.

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.