وبلاگ

آخرین اخبار
Ezmir Asansour

ازمیر را دقیق‌تر بشناسیم…

ازمیر دارای مساحتی در حدود ۷۳۴۰ کیلومتر مربع واقع در غرب کشور ترکیه و ارتفاع متوسط ۳۰ متر از سطح دریا دارای قدمتی حدود ۶۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می باشد؛ این شهر به خاطر موقعیت تجاری، بندری و صنعتی بی نظیر خود علاوه بر جاذبه های توریستی و گردشگری از جمله محبوبترین اماکن برای اقامت اتباع خارجی بوده است. بعد از شکست امپراتوری عثمانی در جنگ جهانی اول بیشتر جمعیت این شهر را یونانیها فرا گرفتند.

برج ساعت ازمیر

زندگی در ازمیر به دلیل شرایط خاصی که دارد نسبت به سایر شهرهای ترکیه از جمله استانبول نسبتا ارزان و تقریبا معادل زندگی درآنکارا پایتخت این کشور است. هزینه های زندگی در ازمیر ۱۲ درصد از تهران و ۱۹ درصد از استانبول کمتر است.

تله فریک ازمیر

دقیقا به همین خاطر است که کسانی که به دنبال یک زندگی ایده ال هستند ازمیر را بصورت جدی آنالیز می کنند زندگی در ازمیر نه تنها برای اتباع خارجی بلکه برای خود افرادی که مقیم ترکیه هستند مرغوب و دلنشین است البته این تنها دلیل جذب توریست نیست دلایل دیگری هم در محبوبیت ازمیر دخیل می باشد از جمله شرایط آب و هوایی مطلوب این شهر.

Shirinje Ezmir

شرایط آب و هوایی ازمیر تحت تاثیر آب و هوای مدیترانه ای است ازمیر دارای زمستان و پاییزی ملایم و بارانی و تابستانی طولانی و خشک است.

قلعه کادیفه ازمیر

شهر ساحلی ازمیر بسیار زیبا و خوش آب و هوا است و اکثر کسانی که از این شهر دیدن کرده اند معتقدند که ازمیر، همچون تکه ای از بهشت بر روی زمین است پس می توانید هر روز صبح برای لذت بردن بیشتر از این بهشت زیبا سوار بردوچرخه خود شده از مسیر ساحلی این شهر نهایت استفاده را نمایید.

آلسانجاک ازمیر

ازمیر اماکن بسیر زیبا و دیدنی و جذابی دارد که برای نمونه چند مکان را خدمت شما عزیزان معرفی کرده و توصیف این اماکن را به مقاله‌های آتی موکول می کنیم سواحل آرام و زیبا، برج ساعت میدان کناک، بنای آسانسور، کلیسای سنت پلیکارت، خانه ی حضرت مریم، غار اصحاب کهف، معبد آپلون، مسجد حیصار، شهر تاریخی افس و‌ بنای یادبود آتاتورک در میدان جمهوریت اینها و خیلی موارد دیگر اماکن معروف و دیدنی ازمیر می‌باشند.

گاخ چاکی راگا ازمیر

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.